Фото: businessmirror.com.ph

У період з жовтня 2017 року по липень 2018 року Україна збільшила експорт кукурудзи на китайський ринок у порівнянні з аналогічним періодом попереднього маркетингового року на 80%. Обсяг експорту цієї зернової склав 2,7 млн тонн, а це, в свою чергу, майже 68% від прогнозованого імпорту цієї культури Китаєм (4 млн тонн), повідомив Андрій Купченко, аналітик ІА «АПК-Інформ».

За його словами, в наступному сезоні Китай оцінює свій імпорт кукурудзи в 5 млн тонн, що дозволяє розраховувати на великі перспективи для експорту кукурудзи в цю країну.

Крім того, Купченко стверджує, що українські експортери ячменю також мають всі шанси вийти на ринок Китаю. Ці шанси, зокрема підвищує те, що Австралія, основною на сьогоднішній день постачальник ячменю в Китай, постраждала від посушливих погодних умов.

Крім того, згідно з прогнозами USDA імпорт ячменю в Китай в 2018/19 МР складе 9,5 млн тонн, що на 1,3 млн тонн більше, ніж у попередньому МР. При цьому український експорт ячменю в 2017/18 МР був на рівні 0,8 млн тонн, а в липні 2018/19 МР скоротився на 63%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна може стати ключовим постачальником соняшникового шроту на ринок Китаю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.