У Біляївському районі Одеської області увійшла в товарне плодоношення найбільша в Європі промислова плантація актинідії аргута або міні-ківі. Про це в ефірі AgroFM розповіла Світлана Петренко з Одеського аграрного університету.

За її словами, плантація була закладена в 2012 році спільним українсько-французьким підприємством. У 2015-му отримали перший товарний урожай.

Актинідія вирощується тут за французькою технологією. А морозостійкі сорти, які підходять для українського клімату, надав Новозеландський інститут. Вони витримують температуру до -28 градусів і добре плодоносять.

В господарстві жартують, що українська тут тільки трава, яка висівається в якості сидератів. Ну і, звичайно, земля.

На виробництво постійно виїжджають технологи з Франції та Іспанії. Зараз їх завдання — наростити біомасу рослин, щоб потім забезпечити високу продуктивність і якісний урожай.

Петренко зазначає, що під плантацією в Одеській області зайнято понад 20 га. З них 16,5 га знаходиться під актинидією. Сам проект розрахований на 35 років, а плодоносить рослина зазвичай років 40.

Українські міні-ківі вже можна знайти в супермаркетах Одеси, Харкова, Дніпра, Києва. В основному — з вересня по жовтень, – саме тоді дозріває урожай.

Більшу частину вирощеного експортують в Німеччину. Її поділяють на сорти преміум і перший і пакують у поліетиленові упаковки по 125 грамів.

Нагадаємо, раніше AgroDay писав, що покупці стають у чергу за міні-ківі ще за рік до збору врожаю.