За останні три роки поголів’я великої рогатої худоби скоротилося майже на 11%. Розводити її стало невигідно. Та й не тільки ВРХ, поголів’я, наприклад, кролів скоротилося на 8%.

Це відображається і на ринку кормів. З 2015 по 2017-й рік їх виробництво знизилося до 29,7 млн т, розповідає в своєму блозі на Agravery Олександр Соколов, генеральний директор аналітичної компанії Pro-Consulting.

За його оцінками, споживання концентрованих кормів тільки за останній рік скоротилося на 2,2%, соковитих – на 3,7%. Незначне зростання демонструє лише сегмент грубих кормів — 0,9% порівняно з 2016-м роком.

Особливо зростає сегмент грубих гранульованих кормів, зазначає Соколов. Це відбувається завдяки великому попиту з боку господарств, які використовують їх в якості замінника більш дорогих комбікормів.

«Для кожної виду тварин існують свої причини використання саме такого виду харчів, – говорить фахівець. — Козам влітку можуть нашкодити певні рослини, які ростуть на пасовищах. Тож використовуючи гранули, господар впевнений в якості і користі корму. А в овець грубі корма – взагалі основа раціону. Молочним коровам потрібно багато мікро- і макро-елементів, і якщо корова не отримує їх з корму, то «віддає» з власного організму».

До слова, приблизно 3% виготовлених в Україні гранульованих кормів експортується. Найбільше – до Німеччини, Франції та Єгипту.

Проте вказані ринки вже доволі насичені, тому в Pro-Consulting радять орієнтуватися на Близький Схід. Наприклад, Саудівську Аравію, яка повністю стала залежна від імпорту необхідної продукції для сільського господарства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...