За останні три роки поголів’я великої рогатої худоби скоротилося майже на 11%. Розводити її стало невигідно. Та й не тільки ВРХ, поголів’я, наприклад, кролів скоротилося на 8%.

Це відображається і на ринку кормів. З 2015 по 2017-й рік їх виробництво знизилося до 29,7 млн т, розповідає в своєму блозі на Agravery Олександр Соколов, генеральний директор аналітичної компанії Pro-Consulting.

За його оцінками, споживання концентрованих кормів тільки за останній рік скоротилося на 2,2%, соковитих – на 3,7%. Незначне зростання демонструє лише сегмент грубих кормів — 0,9% порівняно з 2016-м роком.

Особливо зростає сегмент грубих гранульованих кормів, зазначає Соколов. Це відбувається завдяки великому попиту з боку господарств, які використовують їх в якості замінника більш дорогих комбікормів.

«Для кожної виду тварин існують свої причини використання саме такого виду харчів, – говорить фахівець. — Козам влітку можуть нашкодити певні рослини, які ростуть на пасовищах. Тож використовуючи гранули, господар впевнений в якості і користі корму. А в овець грубі корма – взагалі основа раціону. Молочним коровам потрібно багато мікро- і макро-елементів, і якщо корова не отримує їх з корму, то «віддає» з власного організму».

До слова, приблизно 3% виготовлених в Україні гранульованих кормів експортується. Найбільше – до Німеччини, Франції та Єгипту.

Проте вказані ринки вже доволі насичені, тому в Pro-Consulting радять орієнтуватися на Близький Схід. Наприклад, Саудівську Аравію, яка повністю стала залежна від імпорту необхідної продукції для сільського господарства.