На сьогодні Російська Федерація затримала вже понад 150 іноземних суден, які йшли в порти України, заявив 112 каналу Олег Слободян, прес-секретар Держприкордонслужби.

Російські прикордонники затримують судна при вході в Керченську протоку біля мосту, уточнює він, і їм по кілька діб доводиться чекати дозволу на проходження через нього.

Судна, які йдуть у порти РФ, на Азовському морі пропускають без затримок.

Олена Зеркаль, заступник глави МЗС України з питань європейської інтеграції, стверджує, що “питання Азова” штучно загострюється в інформаційному полі, а дії РФ у даному випадку не суперечать міжнародному морському праву.

За словами Слободяна, щодня в азовській акваторії несуть службу 3-5 українських військових катерів. Таку ж кількість випускає зі свого боку Росія.

Торговельні кораблі, що йдуть в українські порти, в основному затримуються у віддалених районах, де немає українських катерів. «Де росіяни відчувають себе вільними”, — підкреслює Слободян.

Раніше ми повідомляли, що риболовецькі підприємства побоюються ходити на суднах далі декількох кілометрів від українського узбережжя.

Є великий ризик, що кораблі заарештує прикордонна служба ФСБ РФ після затримання Україною російського судна «Норд». Проте рибалки побоюються і спецоперацій СБУ, спрямованих на блокування незаконного вилову риби в Азовському морі.