Два найбільших американських виробника насіння, Beck’s Hybrids і Stine Seed, домагаються заборони гербіциду дікамба, одного з найпоширеніших у світі. Це потенційний удар по Monsanto, яка продає насіння, стійке до препратів на основі зазначеного гербіциду, повідомляє Reuters.

Минулого літа фермери, розпорошуючи гербіцид над посівами сої, стійкої до дікамби, пошкодили 1,5 млн га незахищених полів або 4% всіх посівів у США.

В цьому році, за підрахунками Університету Міссурі, близько 0,5 млн га соєвих полів потрапили під негативний вплив гербіцида. Домовласники, які живуть поруч з фермами, також скаржилися на шкоду, заподіяну деревам і квітам.

У самій Monsanto вважають, що проблема полягає в неправильному використанні дікамби. “Три чверті фермерів не дотримувалися приписів на етикетці”, — пояснює Скотт Партрідж, президент компанії з глобальної стратегії.

Зокрема, гербіцид не можна розпорошувати, коли дуже вітряно, а також на високій швидкості. Крім того, розпилюючий струмінь необхідно опускати вниз.

Щоб виправити ситуацію, компанія почала проводити навчання серед фермерів. У минулому році його пройшли 50 тис.

Все ж, торік в окремих штатах вже вводили тимчасові заборони на використання гербіциду. Зараз остаточне рішення щодо подальшого застосування його в США планує прийняти американське Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA). Чи прийме — стане ясно вже восени.

Ймовірно, що після цього гербіцид може пропасти і з ринків інших країн світу. А це спричинить величезні збитки для Monsanto і Bayer, яка в цьому році придбала її за $ 62,5 млрд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.