Понад 440 тонн консерв з вичерпаним терміном придатності, які, до того ж, не відповідають ДСТУ 4450:2005, Державне агентство резерву України знищить через підрядників за 937 тис. грн, повідомляють «Наші гроші» з посиланням на систему держзакупівель «Прозорро».

Тендер на утилізацію виграло ТОВ «Екологічні переробні технології».

Згідно з інформацією, 844 тис. банок по 525 г мають утилізувати до жовтня. Вартість утилізації однієї банки становить 1,11 грн.

Доставляти вантаж на місце утилізації виконавець буде самостійно. В «Екологічні переробні технології» заявили, що можуть за необхідності скористатися послугами субпідрядника — ТОВ «Укрекосервіс».

Необхідність утилізації цих консерви виникла ще минулого року у зв’язку з тим, що вони почали вибухати і створюють загрозу для забруднення навколишнього середовища.

Консерви «М’ясо тушковане. Свинина», вартістю 7,59 млн грн, були виготовлені ТОВ «Бучацький консервний завод» і закладені у ДО «Комбінат «Троянда» на Львівщині у 2007 році. Через три роки зберігання консерв було виявлено, що вони не відповідають держстандарту, а ще через рік у них вичерпався термін придатності. Наступного року, у 2012, Господарський суд Київської області зобов’язав постачальника — ТОВ «Ввіко» — замінити неякісні консерви, але фірма проігнорувала рішення суду.

Наприкінці вересня 2016 року Держрезерв через суд домігся, щоб постачальник відшкодував вартість консервів грошима. Сума компенсації склала 11,64 млн грн. Наприкінці 2016 року Держрезерв виграв цю справу також і в апеляційному суді. Проте постачальник уже перебував у стані припинення.