Не дивлячись на високу вартість котлів на соломі, при існуючому «зеленому тарифі» їх термін окупності складає 2-3 роки, потім — отримання надприбутків. Про це на своєму Facebook написав Борис Рачинський, менеджер компанії «Укртепло».

На його погляд, такий варіант значно кращий, ніж спалювати солому в полях, а це досі часто спостерігається по Україні по закінченню жнив.

Натомість утилізація соломи в біоенергетиці дає можливість отримувати електроенергію, тепло та пару. Тобто, маючи достатні ресурси соломи, агровиробники можуть спалювати її для вивільнення енергії для власних потреб, зайве – продавати державі.

Розмір інвестицій в подібний проект буде залежати від його потужності, як і розмір отримуваного доходу. Наприклад, за розрахунками компанії КМЗП, міні-ТЕС на соломі на 6 МВт буде приносити її власнику €5,9 млн доходу щороку.

Тривалість будівництва подібного об’єкту складе 2 роки, а термін експлуатації – 40. Для станції зі складом соломи, в якому формуватиметься 30-денний запас, знадобиться 4 га землі. Розхід соломи – 150 т на добу.

В компанії також зазначають, що подібний біоенергетичний проект швидко окупиться саме завдяки «зеленому» тарифу.

Нагадаємо, місяць тому на Хмельниччині відкрили потужну ТЕС, яка працюватиме в тому числі і на соломі. Її потужність становить 45 МВт теплової та 4 Мвт електричної енергії. Будівництво станції зайняло три роки, а окупити її планують за 5.

До слова, загалом, за оцінками Біоенергетичної асоціації, до 2020 року біомаса може замістити близько 3,5 млрд куб. м/рік природного газу для виробництва теплової енергії в Україні, а до 2030 року – 7,5 млрд куб. м на рік.