Constellation Brands Inc. — виробник алкогольних напоїв, у тому числі відомого в Україні пива Corona, витратила $ 3,8 млрд, збільшивши свою частку в канадській корпорації з виробництва медичної марихуани Canopy Growth Corp., повідомляє Bloomberg.

Якщо раніше пивним королям належало 10% Canopy, то тепер 38%. Власники бренду Corona пояснюють угоду тим, що запускають масштабне виробництво безалкогольних напоїв з наркотичним канабісом.

Така незвичайна диверсіфікація, в свою чергу, пов’язана з тим, що 17 жовтня 2018 року в Канаді вступить в силу закон, що легалізує промислове виробництво марихуани для рекреаційного використання психоактивних речовин — тобто, в тому числі для отримання задоволення.

Канада стане першою країною G7, яка пішла на такий крок.

Після угоди канадські акції Canopy підскочили до 52% — найвищого рівня в історії компанії.

Згідно з опублікованими аналітичним дослідженням Arcview Market Research і BDS Analytics, глобальні споживчі витрати на канабіс до 2022 року досягнуть $ 32 млрд.

Промислове виробництво марихуани в США набирає економічних і політичних обертів, тому що в цій галузі працює понад 200 000 робітників.

Проте, компанії стикаються з величезною перепоною в адміністрації Трампа. Генеральний прокурор Джефф Сешнс, який багато років займався злочинами, пов’язаними з “травкою”, заявив, що «хороші люди не вживають марихуану».

Брюс Лінтон, голова Canopy Growth Corp., яка успішно розвивається в 11 країнах світу і до сих пір виробляла там марихуану в суто в медичних цілях, не виключає, що безалкогольні напої з канабісом з’являться і на американському ринку. І це, за його словами, буде надзвичайно важливо для міжнародного росту корпорації.

Сешнс виступає проти таких планів. Однак президент Дональд Трамп заявив, що врегулює це питання, незважаючи на позицію генпрокурора.

Крім Канади, марихуана частково легалізована в США, Нідерландах, Чехії, Швейцарії, Естонії, Бельгії, Португалії, Іспанії, Німеччини і в ряді країн Латинської Америки, але не як наркотик, який можна виробляти промислово в рекреаційних цілях.