Фото: liter.kz

Урожай цукрових буряків цього року буде однозначно меншим за торішній, проте, середня врожайність в центральних і західних областях може наблизитися до позначки в 500 ц/га, каже Василь Долінський, аналітик сировинних ринків і сільського господарства НАЦУ «Укрцукор».

За його словами, говорити про вихід цукру з гектара ще зарано, адже все залежатиме від цукристості, строків збирання і зберігання коренеплодів. Однак у поточному сезоні цукристість невисока — 13,4%. У минулому році на аналогічний період господарства мали 14,8%.

Це пов’язано з тим, що погода впала у крайнощі: після посушливого травня і першої декади червня стався різкий перехід до стійкої дощової погоди. Він і викликав швидке зростання коренеплодів і гички.

За оперативними даними НАЦУ «Укрцукор», на 10 серпня середня маса кореня складає 417 г, що на 18,2% більше ніж в минулому році. Звичайно, є господарства і поля, де середня маса кореня досягає і 700 г. Останні кілька років у серпні рослини страждали від спеки і відсутності опадів, ознакою чого була підвищена цукристість і уповільнена динаміка росту кореня. Цього року все навпаки: рослини демонструють високий декадний приріст — 70 г, що на 20 г більше ніж минулого року.

«Цукрові буряки набрали масу і починають накопичувати цукор, щоб далі увійти в фазу технічної зрілості. Останні роки в серпні цукрові буряки вже втрачали масу гички, тепер же вже 10 серпня, а гичка ще масово не почала в’янути і всихати. Тому сезон може розпочатися трохи пізніше, ніж планувалося, однак це все буде залежати від погодних умов і стиглості коренеплодів», — говорить Долінський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.