Основний набір соціальних продуктів продовжує додавати в ціні. Станом на липень 2018 року продуктовий кошик, що містить по кілограму різних овочів та м’яса, цукру, борошна, хліба, макаронних виробів, круп, олії та молочної продукції, обійшовся українцям у середньому 1021 грн. Це на 19% більше, ніж у липні минулого року, підрахували експерти Економічного дискусійного клубу.

За останній місяць найбільше подорожчали морква (+13,5%), крупа гречана (+3,4%), ковбаса (+1,7%) та цукор (+1,7%). Практично стабільними лишилися ціни на борошно, курятину, свинину, сало, олію, сметану, сир та молоко.

А от що втратило в ціні, так це буряки (-32,9%), капуста (-30%), картопля (-8,9%) та яйця (-7,8%).

При цьому аналітики зазначають, що яйця втрачають в ціні уже котрий місяць поспіль. А здешевшання молочної продукції переважно зумовлене сезонним чинником.

Традиційно найдорожче продуктовий набір обходиться жителям Києва (1131 грн загалом), а найдешевше продукти харчування можна придбати на Тернопільщині (941 грн).

Нагадаємо, раніше Асоціація постачальників торговельних мереж підрахувала, що ціни на м’ясо в Україні найвищі теж в Києві, а найнижчі – в Тернопільській області. Різниця між регіонами складає 20%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.