Найбільше на картопляні насадження в Україні в цьому році вплинула посуха, але тільки в тих господарствах, що не використовують зрошення. Про це розповіла Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку, передає «Інфо-Шувар».

Найбільше постраждали поля на Сході України. Там фермери мали проблеми зі зрошенням, а погода явно не сприяла розвитку насаджень. Температура на ґрунті в найспекотніші періоди сягала 60 °С, тому ще в червні розвиток бульб припинився, частина майбутнього врожаю просто спеклася в землі.

На Заході ситуація краща. Дощі, що розпочалися в другій половині літа, дозволили нівелювати наслідки спеки.

Проте остаточні висновки щодо майбутньої врожайності експерти та учасники ринку давати не беруться. Оцінити потенціал врожаю вдасться не раніше кінця вересня, коли професійні виробники зберуть основні площі.

Загалом фермери зараз констатують відносно задовільний стан товарності майбутнього врожаю. Хоча бульб сформувалося менше. Вартість картоплі на гуртових ринках лишається приблизно на торішньому рівні — 3,5-4,5 грн/кг.

Оксана Руженкова, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі, очікує, що масово збирати картоплю вітчизняні виробники розпочнуть через місяць-півтора — дещо пізніше, ніж зазвичай. Спочатку на ринку будуть намагатися збути проблемну картоплю (наприклад, вражену фузаріозом), її в цьому році багато. А це загроза для перекупників, адже «хворі» бульби зберігатимуться недовго.

Далі на ринок вийде більш якісний врожай. І ті, хто його матиме, вже можуть розраховувати на задовільну ціну, говорить Руженкова.

Вона також додає, що загалом комерційне виробництво картоплі в Україні постійно скорочується. Багато картоплярів йде з цього бізнесу, адже ціни не надихають на  подальше виробництво.

Нагадаємо, Україна є четвертою в світі за розміром виробничих площ під картоплею. Та аж 98-мою за врожайністю «другого хліба». Все через те, що промисловий сегмент у вирощуванні картоплі складає всього декілька відсотків. Переважно овоч вирощується господарствами населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.