Потенційно українські виробники можуть експортувати до Європейського союзу стільки ж цибулі, як і яблук. Але для цього потрібно зібрати якісний товар і зберегти його, як мінімум, до січня-лютого, розповідає в інтерв’ю profihort.com Максим Кулик, консультант з експорту компанії Vinagrette LLC.

За його словами, саме до цього періоду у більшості країн ЄС вистачить своєї цибулі. Далі овоч доведеться імпортувати.

А в поточному сезоні ускладнює ситуацію ще й очікуваний недобір врожаю цибулі через спеку, особливо у Великобританії та Німеччині.

Основні калібри для експорту цибулі на європейський ринок — 40–60, 50–70 і 60–80 мм, розповідає Кулик. При цьому тамтешні споживачі віддають перевагу кулястим сортам з яскравим жовто-коричневим забарвленням, а також приплюснутим формам.

Особливу увагу експерт радить приділити тарі та фасуванню. Вага, вказана на мішку, повинна точно їй відповідати, а етикетки у вигляді наклейок треба поміщати на кожну одиницю товару.

Загалом Кулик висловив впевненість, що Україна може не тільки про свою цибулю заявити на всю Європу, а й про інші позиції овочевої групи. Але якщо фермери втілять рекомендації в життя.

Нагадаємо, раніше Олександр Марченко, експерт плодоовочевого ринку, зазначав, що вітчизняні виробники не готові працювати над якістю цибулі задля поставок в ЄС. Вручну калібрувати продукцію складно, а обладнання можуть дозволити собі не всі. Та й лишається питання, куди подіти некондиційні овочі.

А от на внутрішньому ринку покупці невибагливі. Для них фермери вирощують цибулю калібром 45-80 мм. Урожай без ніякого сортування пакується в сітки і відправляється на реалізацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.