Китай запустив експериментальну програму по заміні персоналу на фермах роботами. У результаті мільйони людей ризикують втратити роботу, пише Business Insider.

Семирічний проект стартував в провінції Цзянсу. Там щосили використовують у виробництві безпілотні трактора, аплікатори для пестицидів і трансплантери рису.

Подібні технології поки не набули широкого поширення в Китаї. Тому очікується, що в рамках пілотної програми вдасться модернізувати мільйони непродуктивних, забруднюючих навколишнє середовище ферм.

Зараз у Китаї значною частиною сільгоспділянок керують домогосподарства. Вчені кажуть, що це неефективно, адже стримує урожай зернових на низькому рівні.

Разом з тим, автоматизація допоможе збільшити продуктивність сільгоспкультур. Ще й забезпечити більш дешеве виробництво продуктів харчування.

Машини будуть менше використовувати добрив і пестицидів, адже точно знають, де і скільки їх потрібно. Також автоматизація вирішить проблему старіючої робочої сили в країні.

Все ж, якщо ферми «заселять» роботи, працевлаштуватися в агросфері стане важче. Поки частка зайнятих у сільському господарстві знижується. Якщо в 1991 році вона становила 55%, то в 2017-му — 18%, а це 250 млн чоловік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.