У період з серпня 2017 по липень 2018 року Україна експортувала 833 тонни гречки, що дозволило збільшити показник експорту на 20% у порівнянні з попереднім маркетинговим роком та вдвічі — у порівнянні з позаминулим, повідомляє «АПК-Інформ».

Згідно з інформацією аналітиків видання, 63% експортованої гречки прийшлося на органічне зерно.

Найбільшими покупцями стали Угорщина, яка імпортувала 41% від усього об’єму та Польща, яка придбала ще 33% від загального об’єму експортованої з України гречки. Загалом же, експорт цієї зернової здійснювався у два десятки країн.

За інформацією аналітиків видання «Украгроконсалт» зараз посіви гречки в Україні перебувають у стадії дозрівання зерна. У зв’язку з сильними дощами бджоли не змогли провести опилення цієї культури у період її цвітіння, тому це негативно позначилося на кількості зернівок на рослинах. Фахівці оцінюють якість рослин гречки як добру та задовільну.

Раніше Державна служба статистики повідомляла, що цього року українські аграрії посіяли 108,4 тис. га гречки, що на 42,6% менше, ніж минулого року. Найбільше посіви гречки скоротилися у Чернівецькій області — на 91,7%.