За перше півріччя 2018 року 21% українського експорту м’яса припав на Нідерланди, повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки». Це найбільша частка в цьому сегменті.

Голландія була найбільшим експортером української м’ясної групи й у 2017-м. За нею йдуть Словаччина (9,6%), Ірак (8,2%), Білорусь (7,7%), Німеччина (6,1%), Азербайджан (5,5%) і Гонконг (4,5%). Разом ці держави дають 63% виручки українського м’ясного експорту.

Істотну частку в ньому займає м’ясо птиці. Його експортні продажі зросли на чверть — до $ 241 млн, а обсяг збільшився з 147 тис. т до 152 тис. т.

За прогнозом Миколи Пугачова, заступника директора Інституту, зростання експорту м’ясної групи, який намітився в минулому маркетинговому році, збережеться і в поточному.

За півріччя 2018-го порівняно з аналогічним періодом 2017 року він зріс майже на 15 % — до $ 304 млн.

Як ми писали раніше, в 2026 році експерти прогнозують істотне зростання світового споживання тваринницької продукції, зокрема, м’яса. Наприклад, споживання птиці на глобальному ринку збільшиться на 12%.

Найбільше зростання попиту буде спостерігатися в країнах Африки. А український уряд якраз працює над налагодженням співпраці з африканським континентом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...