Українські аграрії у 2018/19 МР зберуть рекордний урожай кукурудзи — 31 млн т. Про це свідчить прогноз Міністерства сільського господарства США (USDA), оприлюднений у серпневому звіті.

Для порівняння, місяцем раніше очікування USDA знаходились на рівні 30 млн т. А у попередньому сезоні валовий збір пізньої зернової склав 24,7 млн т. У раніше рекордному 2016/17 МР фактичний  урожай сягнув майже 28 млн т.

Відповідно, американські аналітики підвищили і прогноз експорту української кукурудзи — з очікуваних у липні 24 млн т до 24,5 млн т.

Wizard Data

В USDA констатують, що експорт кукурудзи з України демонструє тенденцію до зростання останні 5 років — разом з розширенням площ та цінової конкурентоспроможності. Зокрема, збільшуються поставки до Європейського союзу, Північної Африки, Близького Сходу. В 2018/19 МР тенденція продовжиться.

На рекордний врожай кукурудзи очікують і в Мінагрополітики. Про це Максим Мартинюк, заступник голови аграрного відомства, заявив в ході підписання зернового меморандуму на новий сезон.

І не дивно, адже останні три тижні липня Україну накрили рясні дощі. І хоча на пшениці це відобразилося негативно, кукурудзі додаткова волога пішла на користь.

До слова, раніше Agritel підвищила свій прогноз урожаю кукурудзи в Україні з 27 млн т до 29 млн т. В кіні серпня компанія планує провести кроп-тур по вітчизняним кукурудзяним полям, аби підтвердити або відкоригувати цей прогноз.