Акції компанії Bayer впали більш ніж на 10% — до 83,48 євро, або найнижчого рівня майже за два роки, повідомляє Reuters.

Обвал викликаний рішенням каліфорнійського суду стягнути з Monsanto — дочірньої компанії німецької корпорації — компенсацію в $289 млн за шкоду, завдану її препаратом здоров’ю місцевого шкільного садівника.

Присяжні визнали, що гербіциди на основі гліфосату, включаючи бренд Roundup, призвели до розвитку раку у садівника, після того, як він обробляв цими препаратами рослини проти бур’янів.

Справа проти Monsanto, яку Bayer придбав в цьому році за $63 млрд, є лише одним з 5 тис. аналогічних позовів по всій території США.

Monsanto зробила заяву, що буде оскаржувати вирок. «Судове рішення не скасовує того факту, що, за результатами понад 800 наукових досліджень та оглядів, гліфосат не викликає рак», — йдеться в заяві.

Дебати з приводу безпеки гліфосату Monsanto ведуться не перший рік. Німеччина і Франція поетапно відмовляються від його використання. Незважаючи на це, комісія ЄС у кінці минулого року відновила ліцензію на гліфосат.

Трохи раніше, ніж в США, але ще більш жорстко на судове рішення по садівнику відреагувала Австралія.

А саме, акції тамтешньої компанії Nufarm, що випускає аналогічний препарат, впали на 17%, також до дворічного мінімуму.

Nufarm заробляє на гліфосаті п’яту частину своїх доходів. Це найбільш широко використовуваний гербіцид у світі.

Всесвітня організація охорони здоров’я в контексті боротьби з раком ще в 2015 році класифікувала гліфосат як речовину “ймовірно карциногенну для людей”. Тоді ж, наприклад, Бразилія припиняла застосування хімікату.

В 2016 році Грег Хант, керуючий деректор Nufarm, говорив в одному з інтерв’ю, що його компанія дуже багато працювала над тим, щоб зменшити залежність свого бізнесу від гліфосату з 50% до 20%.