Фото: xcschemers.appspot.com

Одна з найбільших світових компаній з виробництва мінеральних добрив, 90% якої належить російському олігархові Андрію Мельниченко, «ЄвроХім» повідомила про збиток в $25 млн, який їй довелося зазнати через продаж двох дистриб’юторських компаній в Україні, повідомляє «Інтерфакс».

Таке рішення компанія прийняла внаслідок ряду заборон, які були прийняті українською владою: зокрема, заборони на імпорт певної продукції з Росії, а також введення санкцій проти великої кількості російських постачальників.

У травні, після введення санкцій відносно «Єврохіму» і його дочірніх підприємств — «Агроцентр ЄвроХім-Україна» і «Агроцентр Україна», компанія вирішила згорнути бізнес в Україні і до кінця місяця продала обидві компанії непов’язаним сторонам за $53 млн. Винагорода підлягає сплаті через 5 років, теперішня вартість склала $29 млн. Чисті активи проданих компаній перевищують цю суму і оцінюються майже в $55 млн.

Раніше повідомлялося, що Україна підвищує мита на імпорт російських мінеральних добрив до 42,96%.

У 2017 році річний виторг «Агроцентр ЄвроХім-Україна» склала 6,67 млрд грн, а чистий прибуток — 161,22 млн грн, завдяки чому компанія увійшла в топ-100 найбільших підприємств України.

За прогнозами Алішера Атарбаєва, заступника директора компанії «ТрансХімТрейд», дефіцит комплексних добрив в Україні восени складе 25–30%, а амофосу — 50%.

Дмитро Гордійчук, директор інформаційного агентства «Інфоіндустрія», у свою чергу заявив, що на фоні вітчизняного дефіциту добрив здорожчання на світовому ринку неодмінно призведе до росту цін на добрива перед осінньою посівною як мінімум на 50%. Щоб запобігти дефіциту міндобрив на українському ринку та стримати цінові коливання «Аграрний фонд» 1 серпня почав продаж аграріям мінеральних добрив українського виробництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...