З березня по червень Іран більш ніж у три рази збільшив експорт чорної ікри в порівнянні з тим же періодом 2017 року, повідомляє «Інтерфакс-Казахстан» з посиланням на заяву Валиоллы Мохаммадзаде, начальника відділу рибальства провінції Мазендаран.

За весну-осінь рибницькі господарства Ірану поставили за кордон чорної ікри на $10 млн проти $3 млн роком раніше.

За останні роки бізнес аквакультури вклав значні кошти у виробництво ікри осетрових, пояснює Мохаммадзаде, і з цього моменту місцеві експерти прогнозують постійне щорічне зростання експорту цього продукту, так само, як і осетрини.

За їх підрахунками, до кінця нинішнього 1397 іранського року (він завершиться, за загальносвітовим календарем, 21 березня 2019 року) країна відправить не зовнішні ринки 2 тис. т осетрових і 2,5 т чорної ікри.

Як ми повідомляли раніше, Іран разом з Україною та Росією опинилися в трійці країн-лідерів, які незаконно імпортують чорну ікру в Європу і США. Такі дані дослідження «Глобальний ринок чорної ікри», проведений WWF спільно з Мережею моніторингу торгівлі об’єктами дикої природи TRAFFIC.

Автори дослідження вимагають від правоохоронців країн ЄС посилити контроль за ввезенням чорної ікри, особливо з РФ, України, Казахстану, Ірану та Азербайджану.