Фото: chimlon.info

За останній тиждень ціни на огірки в Україні підвищилися в 1,5–1,7 разів, повідомляє EastFruit. Це також в 1,5–1,8 разів дорожче, ніж ціна на огірки в аналогічний період минулого року.

Експерти видання стверджують, що подорожчання викликане дефіцитом огірків, пропозиція яких стрімко скорочується з кожним днем, а попит з боку оптовиків і роздрібних мереж підвищується. З огляду на це, вони припускають, що в подальшому огірки будуть тільки дорожчати.

Згідно з повідомленням, дефіцит огірків в Україні виник у зв’язку з тим, що тепличники завершили реалізацію своєї продукції першого обороту, а огірки, вирощені у відкритому ґрунті, постачаються нерегулярно і в малих обсягах. Спочатку сильні дощі сповільнили дозрівання огірка і не дозволяли проводити збір плодів, а через спеку, що пізніше змінила дощі, огірки почали вигорати.

На сьогоднішній день після зачистки теплиць господарства продають залишкові партії огірка за ціною в 13–15 грн або $0,48–0,55 за кілограм, а ціна на огірки відкритого ґрунту складає не менше 10 грн або $0,37 за кілограм.

Перекрити недолік вітчизняного огірка за рахунок імпорту теж не вдається, тому що в сусідніх країнах також спостерігається його дефіцит, а ціни — значно вищі.

Раніше повідомлялося, що українські ритейлери, аби забезпечити стабільні поставки овочів у свої мережі, будують власні теплиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...