На базі Херсонського державного аграрного університету планують запустити проект з вирощування перлин в замкнутій системі водопостачання. Про це з посиланням на ректора вузу Юрія Кирилова інформує «Агро-Юг».

Реалізація проекту розпочнеться вже цієї осені. Він стане першим подібного роду в Україні.

Технологію вирощування перлин запозичили в Китаї, де займаються цим промислом ще з XIII століття. Нині країна є найбільшим у світі виробником цього товару, а «перлинна» індустрія забезпечує роботою приблизно 300 тис. чоловік.

Кирилов зазначає, що були складнощі з маточним поголів’ям устриць, але її вдалося вирішити.

Технологія вирощування перлин зазвичай полягає в тому, що до раковини молюска вводиться сторонній предмет — шматочок кістки, глини, дерева тощо. Потім її повертають у водойму і чекають, доки інородне тіло обросте перламутром.

У природному середовищі перлини трапляються досить рідко – 1 на 100 молюсків. Для утворення дорогоцінного каменю потрібно 3-5 років.

До слова, раніше Херсонський ДАУ успішно реалізував проект з вирощування австралійських червоноклешневих раків. Там говорять, що ці членистоногі будуть дуже вигідними для українських підприємців, адже раки невибагливі до умов вирощування в можуть жити навіть у стоячій воді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.