Paulownia 06 696x522
Фото: thepinsta.com

На Тернопільщині українсько-норвезька «Біоенергетична ферма» узялася за вирощування нового для України дерева — павловнії, повідомляє «Погляд».

Дерево використовується для виготовлення як біоетанолу, так і в будівництві, виготовленні меблів, музичних інструментів, паперу і т.д. Особливість його у тому, що воно є штучно виведеним і клонованим, та має неабиякий потенціал росту: за п’ять років воно сягає 20 м, поглинаючи за рік близько 22 кг вуглекислого газу та виробляючи 6 кг кисню.

Рослина любить легкі дреновані ґрунти з кислотністю 5,1–8,9. Глинисті та кам’янисті землі павловнії не підійдуть, адже їй важко буде вкорінитися. Ґрунтові води мають бути на глибині не менше 2 м.

Готувати грунт до висадки рослини краще з осені, а висадку проводити у квітні – травні. За зиму земля вляжеться і набереться вологи.

Висаджувати павловнію потрібно на відстані чотирьох метрів одну від одної. Таким чином, на одному гектарі можна посадити 625 саджанців.

Гібрид павловнії стерильний, тому не може бути відтворений насінням. Розмножується дерево шляхом клонування виключно у лабораторії.

Заготовляти деревину павловнії можна уже після повних трьох років росту. Після вирубки воно регенерує і за такий самий час доросте до тих самих розмірів.

Енергетична цінність деревини павловнії – 4211,06 ккал/кг. Два кілограми павловнії дорівнюють літру дизельного пального.

Першою це дерево в Україні легалізувала «Павловнія Груп Україна».