Передбачуване скорочення виробництва червоної ікри в США, які є основним імпортером цієї продукції в Україну, може підштовхнути ціни вгору. Це позначиться і на вартості товару для українського споживача, вважають в асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів».

Зараз улови лосося на Алясці демонструють негативну динаміку. Всього станом на кінець липня тут було виловлено 72 млн екземплярів червоної риби, тоді як на аналогічну дату минулого року – 110 млн особин. У цей перелік входить нерка, чавича, кета, горбуша, кижуч.

Зокрема, вилов нерки скоротився на 7%, до 47 млн особин. І це при тому, що перебіг цього виду лосося в Брістольській затоці, показує один з найбільш високих результатів за весь період спостережень.

В інших регіонах нерки поки дуже мало. Приміром, у Чигнику вона взагалі не ловиться, а на Південно-Східній Алясці видобуток впав на 80% у порівнянні із середнім показником за останні 5 років.

Горбуші спіймано на 15% менше, близько 14 млн шт. В основному це зумовлено затримкою ходу на Південно-Східній Алясці.

По кеті скорочення становило лише 40% порівняно з минулим роком. Її зловили 11 млн особин.

Нагадаємо, на ринку Аляски за червону ікру борються два покупця — Україна і Японія. Але якщо японці віддають перевагу преміум-сегменту, то Україна купує більш доступне.

У 2016 році Україна імпортувала з Аляски 614 тонн ікри на $8 млн, у 2017-му — 512 тонн на $8,7 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.