Держінспекція з охорони навколишнього середовища Херсонської області встановила причину масового мору риби у Каховському водосховищі, який відбувся 23-24 липня в районі села Веселе та міста Нова Каховка, повідомив на своєму Facebook Юрій Попутько, директор департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обладміністрації.

Інспектори зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) нітритів, нітратів, заліза.

Через це вода Каховського водосховища стала червоною. Червоний потік пройшов за течією вздовж межі з Запорізькою областю і далі по Херсонській області. Виявлено 1 т загиблої риби. 

Регіональна лабораторія Держслужби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів досліджувала загиблу рибу, знайшовши в ній пестициди (ДДТ, фосфати, аміак, ціаністий азот тощо).

Влада Херсонської області направили листи в СБУ з проханням виявити на території Запорізької і Херсонської області невідомі отруйні речовини або компанії, які скидають їх у воду.

Пізніше чиновники разом з водної поліцією обстежили акваторію Каховського водосховища та Каховського магістрального каналу. Щоправда, нових скупчень загиблої риби не виявили.

Ведеться розслідування.