Китай повідомив про перший в країні спалах африканської чуми свиней (АЧС). Влада провінції Ляонінь на північному сході країни була змушена знищити майже 1000 тварин, щоб терміново стримати епідемію, повідомляє Reuters.

Найбільша епідемія АЧС на цей раз загрожує поширитися в Японії, на Корейському півострові і в інших частинах Азії.

За даними ФАО, це перший випадок виникнення АЧС в Азії. До цього африканська чума свиней атакувала країни ЄС, Україну, Росію та південні держави Африки.

Близько 913 свиней були інфіковані недалеко від Шеньяна, столиці Ляонінь, але спалах вдалося стримати.

Міністерство сільського господарства Китаю заборонило фермерам перевозити свиней з постраждалих районів і годувати тварин необробленими харчовими відходами.

Поширення АЧС стане великим ударом для китайських свинарів, які роками інвестували величезні суми з метою збільшення виробництва. Цим вони створили надлишкову пропозицію на ринку свинини, яка значно перевищує попит.

Епідемія АЧС могла б усунути надлишок м’яса, але також і знизити попит на свинину.

В Китаї знаходиться близько половини світового поголів’я свиней. Країна виробляє 50% всієї свинини в світі і є головним її споживачем.

Представник міністерства сільського господарства сусідньої Південної Кореї заявив, що поки його країна не запровадила карантин і не зменшила імпорт з Китаю.

Однак Японія вже призупинила імпорт термообробленої китайської свинини і посилила карантинні заходи в аеро- і морських портах, особливо для пасажирів, які прибувають з Шеньяна та Даляня, поблизу району, де була виявлена ​​інфекція.

Раніше Японія заборонила імпорт сирої свинини з Китаю через спалах ящуру.

Тим часом, за даними Bloomberg, акції китайських харчових компаній на біржі сильно впали. Muyuan Foodstuff Co. втратила 8,7%, Guangdong Wens Foods Group Group — 6,3%, Tangrenshen Group — 4%.

А в Гонконзі вартість WH Group Ltd., найбільшої в світі компанії-виробника свинини знизилась на 2,1%.

Як ми писали раніше, ЄС виділив 10 млн євро на розробку вакцини проти АЧС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.