Міністерство аграрної політики і продовольства пропонує обмежити експорт пшениці 1-5 класу 8 млн тонн. Цей обсяг мають намір вказати в меморандумі, який традиційно підписується на початку кожного сезону між міністерством та учасниками ринку, повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Сюди ж включається і експорт борошна в перерахунку на зерно.

Відзначається, що цифра 8 млн т не остаточна. Її можуть переглянути вже в січні 2019-го, все буде залежати від запасів зернової для внутрішнього споживання.

Відносно обсягів експорту фуражної пшениці, поки не ясно, чи будуть вони обумовлюватися.

Ажіотаж навколо питання з продовольчим зерном виник на тлі повідомлень про менший його врожай у поточному році. У розпал сезону обмолот полів призупинили дощі. Тому станом на початок серпня в полях залишалося понад 6 млн т пшениці. Виробники кажуть, що вся вона буде зібрана як «неклассная».

Все ж у Мінагрополітики прогнозують, що в цьому році буде отримано 11 млн т продовольчої пшениці — удвічі більше, ніж того потребує внутрішній ринок.

Але через неврожай у багатьох країнах ціни на пшеницю в усьому світі активно зростають. На цьому тлі виникають побоювання про занадто активний експорт з України.

Зазначимо, що за перший місяць нового 2018/19 маркетингового року з країни експортовано 930 тис. т пшениці або на 36% більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону.