Cowmilk 696x522

Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) в Україні, що показує фінансову ефективність професійних ферм, після шести місяців негативної динаміки в липні 2018 року вперше продемонстрував ріст.  Про це на своєму Facebook інформує Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

За його словами, зростання склало 1,2%. Хоча це і не дозволило перекрити падіння у попередньому місяці.

В липні індекс виявився майже на 19% нижчим, ніж за аналогічний місяць попереднього року. Проте на 26% вищим за своє значення в липні 2016-го.

В середньому професійні виробники заробили на 12% менше, ніж за такий самий період 2017 року, але на 7% менше, ніж в середньому за останні шість років, констатує Ярмак.

Якщо ж порівняти нинішні показники з тими, що спостерігалися після втрати російського ринку, то експерт вбачає в цілому відновлення прибутковості. Поточний рік поки що є на 7,5% більш прибутковим, ніж в середньому попередні три роки.

Фахівець вважає, що виробники молока могли би спрацювати і краще. Але на розвиток експорту треба час, а вітчизняна переробка повільно адаптується до вимог закордонних ринків.

Як правило, в серпні УМІ демонструє тенденцію до зростання, додає економіст. Однак, якщо врахувати ситуацію на світовому ринку молока, можливий і інший результат. А от в вересні індекс прибутковості, найімовірніше, таки зросте.

До слова, в липні світовий індекс молочних цін ФАО впав більш як на 14%. А також був на 8% нижчим, ніж рік тому.