На 17 га землі у Білопільському районі, що на Сумщині, збудують козину ферму на тисячу голів та соціальну міні-ферму на 100 голів. Ферма працюватиме за прикладом Івано-Франківського Urban Space, тобто більша частина прибутку буде йти на реалізацію громадських проектів, повідомляє «Трибуна».

За словами Володимира Опришка, автора проекту, ферма спеціалізуватиметься на розведенні зааненської породи кіз, яка походить з Франції. Їх особливість у тому, що вони доволі витривалі та високопродуктивні, а їхнє молоко не має специфічного запаху.

Будувати ферму планують за кошти соціально активних жителів області, які стануть акціонерами будівництва. Попередньо автор проекту підрахував, що необхідно 200 людей, що вкладуть по €1 тис.

На фермі до мінімуму буде зведено людський фактор — вона буде оснащена за останнім словом техніки та максимально автоматизована. Планується, що її обслуговуванням займатиметься усього 4 працівники.

Молоко з ферми буде реалізовуватися на переробку на одну з місцевих сироварень, а продукція (йогурти, тверді сири та ін.) продаватиметься у мережі фірмових магазинів сироварні.

Опришко стверджує, що ферма окупиться за 6 років. 2018 рік піде на розробку проекту, 2019 — на будівництво, придбання та привіз стада. Потім — роздій та вихід на 50% потужності, і у 2021 році — повний запуск виробництва. Планується, що перший прибуток з ферми складе близько 1,5 млн грн.

За словами Дмитра Живицького, керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації, прибутки з ферми йтимуть на впровадження розвиткових ініціатив Сумщини — на організацію фестивалів, туристичних чи промозаходів, навчань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.