В Україні ніхто не готовий купувати сільгоспземлю по $15 000 за гектар. Про це свідчать результати аукціонів з реалізації арештованого майна, які проводить «СЕТАМ».

Віктор Вишньов, генеральний директор держпідприємства, в інтерв’ю Agravery розповідає, що торгують ріллею, на яку не поширюється мораторій. Це ділянки, виділені під особисте селянське господарство чи індивідуальне садівництво. Свого часу аграрії активно закладали банкам таку землю, зараз її відчужують через суди та продають з аукціону – як і інше арештоване майно.

Вишньов говорить, що найкраще торгується земля під забудови. За неї пропонують вищу ціну, вона дає найбільшу виручку.

Водночас, найбільше лотів припадає саме на ріллю. У цьому випадку на ціну впливає ступінь подрібненості земельного масиву (ніхто не хоче купувати один пай посеред поля), наявність меліорації, тощо.

Одним із перших вдалося продати масив полів-солончаків площею 20 гектарів у Херсонській області. Оцінювач встановив вартість поля у 300 $/га. Під час аукціону ціну вдалось «розігнати» до $1000.

Натомість у портфелі держпідприємства багато непроданих земель, які оцінили в $30 тис. за пару гектарів. «Можливо, ця ціна була адекватна на піку економічного розвитку 2007-2008 років, — говорить чиновник. — Але зараз ніхто не готовий купувати землю за $15 тис.».

Таку землю можна виставити на аукціон повторно за ціною, на 20% нижчою від початкової. Втретє – уже на 30% нижчою. Якщо і за фінальною ціною ніхто не купує, тоді для погашення боргу шукають інше майно.

До слова, за минулі два роки ДП «СЕТАМ» на продажі 717 арештованих ділянок заробило 350 млн грн. Більша частина лотів — сільгосппризначення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.