Майкл Іянро з дружиною навчають нігерійських фермерів технологіям, доступним на місцевому рівні, і ефективним методам ведення сільського господарства, повідомляє Successful Farming.

«Одного разу по телевізору ми побачили, що нігерійськие населення зросло до 198 мільйонів чоловік, — розповідає Іянро. — Ми почали думати про те, наскільки ж воно зросте до 2050 року, і чим буде харчуватися цей народ».

Так народилася ідея для стартапу. Спочатку подружжя створило птахофабрику BirdPreneur, яка з часом розрослася у велику кампанію, що нині розвиває сільське господарство в Нігерії.

Крім навчання, фермери також отримують всі необхідні сільськогосподарські приналежності. Засоби для цих поставок забезпечують спонсори.

В даний час програма налічує близько 500 інвесторів і сподівається досягти 1500 до 2019 року. 90% нинішніх спонсорів знаходяться в Нігерії, ще 4% — в США та Європі.

В кінці сільськогосподарського сезону BirdPreneur зв’язується з оптовими покупцями сировини в великих містах Нігерії. Вони приходять на ферму і вибирають бажану продукцію — так вона виходить на ринок.

Прибуток кожного фермера розділяється на три частини. Інвестор отримує 40%, Іянро забирають 20%, а працівникові дістається решта — 40%.

В минулому році на BirdPreneur виростили 65 тис. курчат. Більше 1,1 тис. нігерійських фермерів уклали контракти з інвесторами. Тепер компанія розвиває сільськогосподарські культури — кукурудзу та соєві боби. В майбутньому на фермі планують розвивати скотарство.

Зараз компанія працює в двох з 36 штатів Нігерії, і в найближчі два роки філії відкриються ще в 18 штатах. BirdPreneur планує створити представництва також в сусідніх Гані та Руанді.

Як ми писали раніше, економіки Нігерії і Гани стрімко розвиваються. За прогнозами, до 2030 року Нігерія першою серед країн Африки увійде в топ-20 світових економік.

Крім того, Нігерія важлива і для українського експорту. Вона є хабом для входження аграрних товарів з України на африканський континент.

Найбільший потенціал мають мука, живі тварини та продукти тваринного походження, алкогольні та безалкогольні напої, а також, кондитерські вироби.