Засуха в червні негативно позначилася на якості українського врожаю зерна. У зв’язку з цим виробники хлібобулочних виробів заявляють про дефіцит якісного збіжжя для виготовлення борошна, яке відповідало б заявленим стандартам, передає «ЛігаБізнесІнформ».

Експерти стверджують, що в даних обставинах ціни на хліб в Україні можуть підвищитися на третину.

На Луцькому хлібозаводі «Теремно Хліб» підтверджують, що проблеми з якістю зерна є, а ось в «Київхліб» поки не готові робити висновки про якість сировини в цьому сезоні, адже ледь почали працювати з борошном нового врожаю. При цьому, вже зараз Володимир Череда, глава правління «Київхліб», готовий підтвердити, що, як і в попередні роки, ціни на хліб зростуть.

Оскільки їх підприємство не має можливості формувати запаси сировини, їм доводиться працювати за поточними цінами.

Нагадаємо, після тривалої посухи і в період перед збором врожаю в Україну прийшла дощова погода. Фермери занепокоєні тим, що зливи з градом можуть зіпсувати урожай, почали його збирати. Наслідки тривалих дощів до сьогоднішнього дня заважають збиранню врожаю зернових в деяких регіонах України.

Як повідомляють в Міністерстві аграрної політики і продовольства, станом на 1 серпня в полях залишалося понад 1,5 млн га пшениці або 6,5 млн т зерна. Виробники вважають, що все воно збиратиметься як “некласне”.

На цьому фоні ціни на пшеницю активно зростають, і  не тільки в Україні. Непогода завдала удару по врожаю зернової по всьому світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.