Працівники м’ясопереробних заводів в США в три рази частіше страждають від травм на виробництві, ніж середній американський робітник. А ті, хто обробляє свинину і яловичину травмуються майже в сім разів частіше. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на Бюро розслідувальної журналістики.

Однак Міністерство сільського господарства США впевнене, що за останні два-три десятиліття показники нещасних випадків на м’ясопереробних заводах скоротилися, хоча вони, як і раніше залишаються вище середнього рівня.

За даними Управління безпеки та гігієни праці, щомісяця на м’ясопереробних підприємствах отримують серйозні травми щонайменше 17 осіб. Після них люди потрапляють до лікарень, позбавляються рук, ніг або зору.

Співробітники отримують травми з ампутацією кінцівок при обробці м’яса в середньому двічі на тиждень. З 2015 по 2017 рік тільки в 22 штатах на комбінатах статистика зафіксувала 550 травм. Реально їх набагато більше.

Хронічні професійні хвороби — ще одна біда м’ясокомбінатів, яка, часом, приводить до інвалідності.

В цілому на лікування робітників усіх галузей промисловості США від синдрому зап’ястного каналу держава щорічно виділяє понад $ 2 млрд.

При цьому уряд, щоб підвищити виробництво м’ясних виробів, готує реформи щодо прискорення ліній забою свиней. За оцінками USDA, це заощадить більше $ 6 млн на рік.

«Швидкості і так досить високі, — протестує Ерік Фюрстенберг, працівник одного з м’ясокомбінатів, і його колеги. — Будь ласка, я прошу вас не збільшувати їх».

Робітники скаржаться: “Якщо ви скажете керівництву, що пошкодили руку, вам дадуть відповідь: “Нічого страшного — лід прикладіть, але тільки в обідню перерву”.

«Коли основна мета заводу — постійне збільшення обсягів виробництва, від цього страждають люди, — говорить Марк Лорітсен, голова основної профспілки працівників м’ясної промисловості в США. — Насправді, є безліч інших способів убити якомога більше тварин. Але уряд ненаситний».

Проте, влада США дбає про тварин навіть більше, ніж про людей та суворо дотримується Закону про гуманні методи забою худоби.