Малі виробники є рушіями технологій в агросекторі, бо у них є час та можливість поекспериментувати. Великому агрохолдингу відразу ж треба інструмент, який працює. Про це в ефірі AgroFM розповів Юрій Петрук, засновник AgTech Ukraine.

«Агрохолдингам треба відразу треба розуміти, що впроваджувати, яка ефективність цього інструменту, як швидко він окупиться», — говорить Петрук.

Натомість малий виробник може купити п’ять датчиків і порівняти в польових умовах, який із них буде найточнішим та доцільнішим з точки зору співвідношення ціни та якості.

Насправді, розповідає Петрук, багато господарств впроваджують щось самі, без допомоги IT-компаній. Особливо це стосується садів, ягідників. Багато хто має своїх інженерів.

Але великі IT-компанії уже зрозуміли, що агробізнес — це велика ніша, і починають придумувати для нього різні продуктові рішення.

Наприклад, українська IT-Enterprise, яка займається розробкою ERP-рішень та забезпечила програмними рішеннями майже весь СНД, вже два роки намагається зайти в агросектор. Розробляє спеціалізовані рішення для бухгалтерії, складського обліку в агросфері, тощо.

Петрук розповідає, що насправді, якщо викреслити ті країни, де сільське господарство субсидується, то Україна є четвертою в світі по ефективності агровиробництва. У нас зовсім невеликий відрив від таких країн як Канада чи Бразилія.

«Тобто не можна сказати, що ми сильно відстаємо за рівнем впровадження технологій. По деяким ми достатньо швидко рухаємся вперед», — підсумував засновник AgTech Ukraine.

В їх впровадженні зацікавлені самі аграрії. І не дивно, адже, наприклад, система обліку пального окупається всього за два тижні посівної.