З жовтня 2017 по червень 2018 року українські сільгоспвиробники експортували до Німеччини 255,7 тис. тонн кукурудзи. Це в 7,3 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом попереднього маркетингового року, коли експорт кукурудзи в цю країну склав 35,0 тис. тонн, повідомляє «АПК-Інформ».

З огляду на нинішні погодні умови як в Німеччині, так і в цілому в ЄС, сильно скоротяться врожаї зернових, що може призвести до зростання поставок української кукурудзи в цьому напрямку.

Що стосується пшениці і ячменю, то їх поставки до Німеччини в 2017/18 МР були не такими істотними і навіть знизилися. Наприклад, українські аграрії експортували 16,3 тис. тонн пшениці і 1,1 тис. тонн ячменю, хоча в попередньому році обсяги становили 18,1 тис. тонн і 3,0 тис. тонн відповідно.

Аналітики видання підкреслюють, що більшу частину в обсягах поставок пшениці і ячменю становить органічне зерно: близько 12 тис. тонн пшениці і 1 тис. тонн. І в подальшому, з розвитком органічного землеробства в Україні, експорт органічного зерна буде зростати.

Нагадаємо, аналітики сільськогосподарського ринку постійно знижують прогнози виробництва зерна в ЄС через посуху. При цьому, найбільше втрат несе Німеччина. За даними аналітиків агродепартаменту Єврокомісії, в 2018 році ця країна збере 41,6 млн тонн зерна. Цей показник нижчий за торішній на 9% і є мінімальним з 2007 року. Метеорологи стверджують, що така погода в Європі протримається ще деякий час, що може привести до чергового зниження прогнозів виробництва зерна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.