Урожай продовольчої пшениці в Україні цього сезону прогнозовано вдвічі перевищить потребу внутрішнього ринку. Про це на своєму Facebook повідомив Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, коментуючи занепокоєння з боку переробних підприємств.

Останні побоюються дефіциту зерна хлібопекарської якості, адже тривалі дощі негативно вплинули на якість пшениці. Очікується, що близько 6,5 млн т збіжжя буде обмолочене як «некласне».

Мартинюк зазначає, що станом на 1 серпня зібрано 18,5 млн т пшениці, обмолочено 79% площ. Загальний урожай, за оцінками Мінагрополітики, складе 23 млн т. Для порівняння, торік зібрали 26,5 млн т.

За словами Мартинюка, зазначений прогноз – найбільш песимістичний та консервативний.

Пропозиція продовольчої пшениці оцінюється в 11 млн т. Однак навіть цей обсяг удвічі перевищує потребу внутрішнього ринку, яка складає приблизно 5 млн т.

Через неврожаї в основних-країнах експортерах ціни на пшеницю зростають. Це підвищує маржинальність і українського експорту.

Проте Мартинюк зазначає, що в пріоритеті – забезпечення зерном внутрішнього ринку. Тому в найближчі дні з учасниками зернового ринку підпишуть меморандум, який встановить ліміти зовнішніх поставок продовольчої пшениці на середньострокову перспективу.

З одного боку, це забезпечить стабільні ціни всередині країни, з іншого – дозволить планувати свої діяльність компаніям-трейдерам.

До слова, за даними Аграрного союзу України, за останній тиждень пшениця 2 класу виросла в ціни на 500 грн, сягнувши станом на 2 серпня 5900-6200 грн/т. В кінці липня таке зерно на умовах поставки EXW елеватор купували по 5400-5700 грн/т.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.