В Україні станом на початок серпня лишилось необмолоченими 1,5 млн га пшениці, а це приблизно 6,5 млн т урожаю. Найімовірніше, ці обсяги будуть зібрані як «некласна пшениця». Такої думки Костянтин Хмельницький, заступник генерального директора із сільськогосподарського виробництва компанії «НІБУЛОН».

За його словами, нинішні жнива виявилися складними для сільгоспвиробників. Сезон стартував на 2-3 тижні раніше звичайних термінів, потім на заваді стала негода — майже три тижні по всій території України тривали дощі зі зливами.

Місцями випала третина річної норми опадів, це суттєво затримало збирання пшениці, ще й значно погіршило її якість.

Більш того, Хмельницький звертає увагу, що після рясних опадів поля накриє «зелена хвиля» бур’янів. Це створить суттєві труднощі у збиранні та збільшить рівень засміченості зернових партій.

«Суттєві проблеми очікуються і в насінництві: проросле зерно вже не підійде для сівби. Це може призвести до підвищення витрат аграріїв на насіння або навіть зниження клину озимих зернових у 2019-му», — цитує «НІБУЛОН» Хмельницького на сторінці в Facebook.

До слова, торік виробництво пшениці в Україні перевищило 26 млн т. Раніше Українська зернова асоціація прогнозувала зростання виробництва пшениці в 2018 році до 27 млн т.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.