В Україні з’явилися перші дрони на сонячних батареях. Вони здатні сканувати до 20 тис. га сільськогосподарських угідь за один робочий день і здійснювати автономні польоти тривалістю 6-8 годин. Цей показник має перспективу до збільшення.

Вони злітають з використанням катапульти або з рук оператора безпілотного літального апарату, повідомляє сайт розробника – Drone.ua.

Пристрій розпізнає і класифікує бур’яни, стежить за розвитком біомаси, прогнозує врожайність, розпізнає і заздалегідь визначає появу шкідників, хвороб, ерозії ґрунту та ін.

Такий моніторинг допоможе збільшити продуктивність сільгосппродукції приблизно на 30%, а також скоротити витрати на добриво та засоби захисту.

У якості дрона на сонячних батареях використовується платформа Solar 3, яка вироблена в Швейцарському федеральному інституті технології ETH Zurich. Камера Gamaya і хмарні продукти з обробки даних виступають сенсором платформи і системи аналітики. Активність електромагнітного відображення фіксує гіперспектральний сенсор в 80 каналах в діапазоні хвиль 400-100 нанометрів, замість класичних 3-4 каналів мультиспектральних камер. Це допомагає більш точно дистанційно визначати біофізичні і фізико-хімічні властивості рослин і ґрунту.

Це плід міжнародного проекту, швейцарських та українських компаній, за фінансування Міжнародного Космічного Агентства.

У світі такі технології використовують компанії як Google і Facebook.

Нагадаємо, щороку аграрії купують 2000 дронів, з них 1400 – вітчизняного виробництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...