160531 Descarga Soja 696x522
Фото: portosenavios.com

Крим планує призупинити вивезення зерна у Сирію та інші країни. Відповідний документ вже готує так званий Мінсільгосп півострова, пише «Крим.Реалії».

Справа в тому, що в поточному сезоні тут зібрали зерна в півтора менше від запланованого. В період наливу збіжжя і його розвитку Крим охопила посуха.

Щоб якось врятуватися від неї, фермери почали бурити свердловини. Але підконтрольна Росії влада тоді пригрозила зупинити буріння без отримання відповідних дозволів.

«Зараз з Криму зерно вивозиться в Сирію, Іран, Ірак. За нашими даними, вже вивезено 6 тис. т», — говорить Андрій Рюмшин, голова Мінсільгоспу. При цьому вдалося зібрати всього 980 тис. т врожаю проти торішніх 1,4 млн т.

Ще навесні в Криму розраховували на якісний урожай: були хороші сходи, запас вологи. Але погода внесла свої корективи.

Вже в червні у Криму оголосили надзвичайну ситуацію. Були навіть пропозиції поливати посіви водою з каналізаційних стоків.

Нагадаємо, про плани постачання зерна в Сирію в квітні заявила кримська група компаній «Скворцово». В першу чергу, планувалися поставки продовольчої пшениці.

Для забезпечення стабільного експорту «Скворцово» вже тоді закінчувала будівництво сучасного елеватора потужністю зберігання 45 тис. т.