Українські виробники яблук, що бажають працювати на експорт, зокрема до Великобританії та Скандинавських країн, точно не прогадають, якщо будуть вирощувати сорти «Гала» та «Голден», стверджує Максим Кулик, консультант з експорту компанії Vinagrette LLC, у інтерв’ю profihort.

На сьогоднішній день у Великобританії, наприклад, найбільш популярними є яблука сорту Гала Роял. До того ж, вони мають бути глибокого червоного кольору, дрібні за розміром і з високим бріксом. Голден зі всього асортименту на цьому ринку займає 5-8%. У Швеції навпаки Голден займає більше 40% асортименту.

Якщо дивитися на світові продажі яблук, то Гала займає у них 10–12%. І хоча з часом мода на неї потроху минає, витіснити цей сорт з ринку можна буде через добрий десяток років і то у випадку, якщо селекціонери виведуть схожий сорт з більш яскраво вираженими перевагами.

«Вони над цим працюють. Подивимося, що вийде. Пінк Леді, Кріспі Пінк, Джаз, Кіку — це тренди, але і класику ніхто не відміняв», — говорить Кулик.

Зважаючи, що українські виробники останнім часом і так культивують ці сорти яблук, то проблеми можуть виникнути лише з недостатнім рівнем сортування, зберіганням або невідповідністю тари чи упаковки. Ну і, звісно, конкуренція з боку місцевих фермерів та виробників з Італії та Польщі.

Стосовно виходу Великобританії з Європейського союзу Кулик говорить, що перейматися не варто. Це скоріше навіть зіграє на руку українським виробникам яблук, оскільки закупівельними почали шукати постачальників продукції у країнах, що не входять до ЄС, на випадок, якщо стосунки після остаточного розриву у Великобританії та Євросоюзу зміняться.

На сьогоднішній день, норми та правила торгівлі з Великобританією нічим не відрізняються від європейських і, вважає Кулик, надалі вони навряд чи сильно ускладняться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.