фото: tuksa.livejournal.com

Фермери Херсонщини запрошують місцевих жителів на свої поля збирати урожай малини та кавунів, щоб той не зіпсувався. У виграші залишаються і виробники, і споживачі, повідомляє «Голос України».

Зокрема, за власноруч зірвану продукцію жителі платять невелику суму. Наприклад, за кілограм малини треба віддати лише десять гривень, тоді як на ринку доведеться викласти вже втричі більше. Аграрії теж – у плюсі, бо продають фрукти за ту ж суму, що й оптовим посередникам. Також у процесі збирання не забороняється ласувати ягодами: це розцінюється як частування гостей.

Фермери розмірковують над тим, щоб поєднати такий збір урожаю з пікніками та екскурсіями.

Інший (німецький) маркетинговий підхід втілює фермерське господарство «Курінь» з Білозерського району. Його голова Микола Халупенко виставляє на узбіччя дороги ящики з дозрілими сливами, виноградом та яблуками зі свого саду. Поряд ставить діжку з розцінками і написом «каса», у неї люди кидають гроші за товар. Чоловік продає від 50 до 300 кілограмів продукції на день. Фермер говорить, що взятий урожай завжди оплачують, попри те, що поряд немає контролера. Навпаки: з кожним днем суми в діжці збільшуються.

Нерідко на узбіччях Херсонщини можна знайти й нічийні кавуни та дині. Їх викидають перевантажені автопоїзди, щоб уникнути штрафів. А люди користуються моментом і підбирають такі презенти.

Нагадаємо, що цьогоріч частина врожаю лишилася в полях через нестачу робочих рук (зокрема, малини, суниці та ін.).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...