Trusses 3290359 1280 696x464

Зниження цього року виробництва томатів на Піренейському півострові на 22% призведе до того, що урожай томатів у Португалії стане найнижчим за останні п’ять років, а загальне промислове виробництво у Європі скоротиться на 8%. Про це повідомила Кароліна Залуська, експерт сільськогосподарських ринків BNP Paribas, передає «Інфо-Шувар».

За словами експерта, так само скорочення промислового виробництва томатів відбудеться і в інших країнах світу. Таким чином, обсяг їх світового виробництва цього року скоротиться як мінімум на 5% — до 35,9 млн тонн. Найбільше падіння виробництва прогнозують Китаю — на 33%.

За словами Залуської, така ситуація склалася через велику кількість шкідників та захворювань рослин.

Також вона прогнозує зростання імпорту перероблених томатів до ЄС цього року на рівні 15%. Вірогідніше за все, у тому числі, за рахунок українських поставок, оскільки українська продукція, завдяки своїй ціні, на ринку ЄС є надзвичайно конкурентноспроможною.

Залуська говорить, що минулого року імпорт перероблених томатів до країн Європи впав на 24% через скорочення поставок з Китаю, проте це скорочення частково компенсували завдяки поставкам з України, які тоді зросли на 17%.

Раніше повідомлялося, що українські виробники за перше півріччя 2018 року наростили імпорт томатів на 69% у порівнянні з 2017 роком — до 47,8 тис. т. Загальна вартість експорту склала понад $30 млн, що більше від показника минулого року на 74%.