Через надмірні опади, які спостерігалися в Україні протягом останніх трьох тижнів липня, на посівах сої, буряків та соняшнику відбувається масове поширення хвороб. Про це розповів Олександр Мигловець, керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР компанії Ukravit, пише «Інфоіндустрія».

Найчастіше на посівах соняшнику спостерігається біла гниль на прикореневій частині стебла, а також сіра й суха гниль кошика. Особливо негативним явищем є біла і сіра гнилі, вони можуть звести урожай нанівець, говорить експерт.

За підрахунками, нині цими хворобами уражено 15% посівів соняшнику.

На сої найчастіше аграрії фіксують пероноспороз (несправжня борошниста роса), септоріоз та церкоспороз.

Щодо цукрових буряків, то вони зараз потерпають від церкоспорозу, борошнистої роси та рамуляріозу, а це може призвести до втрати 10-20% врожаю та знизити цукристість коренеплодів.

Фахівець зазначає, що більшість господарств вже провели 2-3 обробки фунгіцидами, щоб зберегти врожай зазначених культур.

А от, наприклад, кукурудзу, захворювання не зачепили. Дощі навіть спрацювали їй на користь. У деяких регіонах кукурудза вже виросла на 2-3 метри і сформувала по 3 качани. Якщо ще місяць не буде спеки і в міру дощитиме —врожайність цієї культури зростатиме і далі.