Тіньовий обіг на українському ринку зерна сягає мінімум 20%. Такою оцінкою в інтерв’ю виданню «Новое время» поділився Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Частково тому сільгоспвиробники не надто активно звертаються за кредитами. Їм важко показати «білу» звітність, як того вимагають банки. Але з іншого боку, вони забезпечені готівковими коштами на операційні витрати.

Те, що десь п’ята частина сільського господарства перебуває в тіні, частково відбувається через складність документообігу, вважає заступник міністра. Фермеру не під силу наймати цілий штат бухгалтерів, юристів та економістів. Тим більше, що він має займатися тим, чим повинен – вирощувати сільгосппродукцію, каже Мартинюк.

Малим виробникам простіше, їм достатньо платити фіксований податок. Все – на цьому його зобов’язання перед державою завершені.

Також Мартинюк зазначає, що потенціал вітчизняного агросектору далеко не вичерпаний. Хоча він вважається однією з найефективніших та найприбутковіших галузей. Зокрема, у нас ще є резерви підвищення врожайності до середньоєвропейського рівня, продуктивності праці, технічного оснащення.

За обережними оцінками Мінагрополітики, в найближчі 5 років за сприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках об’єм валового внутрішнього продукту, який генерує сільське господарство, може бути подвоєний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.