Міністерство інфраструктури України підписало меморандум з катарською компанією Qatar ports management company «Mwani Qatar» про початок співпраці щодо збільшення вантажопотоків між портами України та Катару, повідомляє Мінінфраструктури.

Зокрема, мова йде про експорт аграрних товарів в близькосхідну країну і вкладеннях катарських інвесторів у портову інфраструктуру України. Наприклад, підготовку морських терміналів «Ольвія» та «Херсон» для міжнародних постачань.

Абдула Аль Ханджи, гендиректор «Qatar ports management company «Mwani Qatar», відвідав порти «Одеса» і «Южний». До речі, останній найближчим часом буде обслуговувати найбільші кораблі, які можуть пройти через Босфор, в тому числі в напрямку Катару.

Але в першу чергу катарців цікавить концесія «Ольвії» і «Херсону». Проекти почнуть реалізовуватися вже в 2019 році.

«Це вже наша третя зустріч за останній час, і я радий, що ми переходимо до розгляду конкретних проектів», — зазначив Володимир Омелян, міністр інфраструктури України, на зустрічі з Джассемом Аль-Сулейті, міністром транспорту та комунікацій Катару.

Як ми повідомляли раніше, в порту Чорноморськ готується великий міжнародний концесійний проект універсального перевантажувального комплексу вартістю $ 250 млн за участю китайських і американських інвесторів.