Сильні та тривалі дощі, які останнім часом спостерігалися в Україні, позначаться на якості зерна. Такої думки Тетяна Адаменко, керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру, пише expres.ua.

За її словами, надмір опадів призвів до перезволоження верхніх шарів ґрунту, посіви зернових сильно повилягали. В західних та північних областях збіжжя сохне повільно.

Через надлишок вологи зерно може почорніти, а рівень клейковини, що відповідає за хлібопекарські властивості, зменшиться.

Натомість пізнім зерновим погода пішла на користь і врожаю в цьому році буде більше.

«У деяких регіонах кукурудза виросла на 2-3 метри і вже сформувала по 3 качани на стеблі. Якщо ще місяць не буде спеки і в міру дощитиме —врожайність цієї культури ще зросте», — прогнозує Адаменко.

В цілому цього року через нетипові погодні умови вегетаційний період більшості сільгоспкультур, в тому числі, колосових, скоротився. Метеорологічної весни фактично не було, і вже в червні фіксувалися літні температури повітря. Як наслідок – жнива розпочалися на 2-3 тижні раніше.

На даний час аграрії обмолотили під ранніми зерновими 67% площ. Валовий збір склав 6,6 млн т, а середня врожайність – 32 ц/га. Майже зібраний озимий ячмінь та озима пшениця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...