Рентабельність виробництва цукрових буряків за результатами 2017 р. стала найнижчою за чотири роки. Такими розрахунками з посиланням на дані Державної служби статистики поділилися в Інституті аграрної економіки.

Порівняно з 2016-м прибутковість вирощування культури скоротилася вдвічі і склала всього 12,4%.

Натомість ще у 2009, 2011 рр. рентабельність знаходилася на рівні 37%.

Проте в інституті зазначають, що в окремих регіонах вирощування цукрового буряку було досить вигідним. Наприклад, у Чернігівській області фермери отримали 64,1% рентабельності. А от на Житомирщині, Київщині, Миколаївщині, Рівненщині, Харківщині культура виявилася збитковою.

Фактично суттєве зменшення рівня рентабельності виробництва цукрових буряків негативно впливатиме на і без того невисоку зацікавленість сільгосппідприємств у їх вирощуванні, констатує Юрій Лупенко, директор інституту.

Натомість він зазначає, що найрентабельнішою культурою торік традиційно став соняшник. В середньому по Україні його прибутковість сягнула 41,3%. Роком раніше вона була ще вищою – 63%.

Якраз на соняшник та ще кукурудзу фермери і проміняли цьогоріч цукровий буряк. У 2018-му цукросировиною засіяно 280 тис. га, що на13% менше, ніж у попередньому році.

Очікується, що обсяг виробництва цукрових буряків у цьому сезоні зменшиться на 10% і складе приблизно 13 млн т.