Німецька компанія Bayer розробила для італійських виноробів інтернет-ресурс, за допомогою якого можна запобігти поширенню борошнистого червця в будь-якому з виноградників країни, пише місцевий портал Agrinotizie.

Зареєструвавшись на сайті, можна простежити весь біологічний цикл цього шкідника з квітня по жовтень у всіх регіонах Італії, де вирощують столовий виноград. Дані оновлюються щотижня, а тенденції та прогнози чергових атак борошнистого червця на італійські виноградники відображаються на графіках.

Особливість цієї комахи в тому, що вона не вражає весь виноградник миттєво, а утворює «вогнища», які відображаються на сайті ще в момент їх зародження. Це дозволяє виробнику вжити термінових заходів зі знищення шкідника, тим самим, уникнувши збитків і зменшивши популяцію червеця на наступний рік.

Коли поширення борошнистого червця сягає критичної позначки у відповідних зонах, користувача інформують про це електронною поштою. Таким чином, зникає необхідність постійно стежити за черв’яком онлайн. Це потрібно для того, щоб оптимізувати способи боротьби зі шкідником.

До речі, це перший в світі подібний інструмент для боротьби з цією комахою.

Зараз популяції борошнистого червця в Італії постійно збільшуються. Як правило, збитки, завдані цим підступним шкідником, виробники помічають занадто пізно, коли виноградник вже не врятувати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.