Українське дочірнє підприємство російського «Сбербанку» позбулося підприємства «Одеський коровай», повідомляє «Думская».

Таке рішення Приморського районного суду Одеси, який заарештував майно підприємства в рамках кримінальної справи.

Суперечка за «Одеський коровай», а також підприємства «Білгород-Дністровська паляниця» та «Котовський хлібозавод» триває не перший рік між «Сбербанком» і компанією Lauffer Group Україна, яка займається виробництвом борошна та хлібобулочних виробів.

Причому тепер ситуація радикально змінилася. В січні 2017-го Апеляційний господарський суд Одеси передав одеський хлібозавод, що знаходиться у заставі, українській дочці російського банку.

Цього разу суд виступив «за продовольчу безпеку півдня України», коментує нове рішення Віталій Балихін, голова Lauffer Group Україна. Підприємство працює, робочі місця збережені, запевняє він.

«Хочу звернути увагу всіляких рейдерів «Сбербанку» — від простих шахраїв до “тушок” — колишніх народних депутатів, — каже Балихін, — що тепер у суді слухається кримінальна справа, і всі їх попередні спроби «стирати рішення судів» та інші «витівки» загрожують порушникам конкретними термінами позбавлення волі».

Раніше Lauffer Group брала кредити у «Сбербанку», щоб придбати ряд компаній. У тому числі «Кримхліб», «Сімферопольський комбінат хлібопродуктів» і «Одеський коровай».

Після анексії Криму всі заводи півострова, придбані на кредити, захопила російська сторона, нічого не компенсувавши Lauffer Group.

Як ми писали раніше, олійножировий комбінат «Славолія», який також належав Lauffer Group, Мін’юст України виставив на торги за 150 млн грн.

“Славолія” перейшла “Ощадбанку” в 2016 році після ряду виграних судових спорів з Lauffer Group. Тоді теж причиною стали проблемні кредити, взяті групою Lauffer — цього разу вже в українського банку.