Українські виробники за останні півроку експортували заморожених ягід на $23 млн. Найбільшим покупцем такого товару залишається Європейський союз, пише «Новое время».

За словами Ірини Кухтіної, президента асоціації «Ягідництво України», вітчизняним фермерам підкорити ринок Європи допомогла девальвація гривні. І якщо в 2012-13 рр. Україна в основному сама імпортувала заморожену ягоду для переробки, то нинішній експорт явно превалює постачання ззовні.

Експортувати свою продукцію планують все більше виробників. «Українська ягода», яка вирощує лохину на Житомирщині, розраховує половину врожаю ягоди продати в ЄС. Туди ж відправлять більшу частину малини. Порівняно з минулим роком поставки зростуть на 30-50%.

Шукають ягоди в Україні і самі європейці. Наприклад, найбільший європейський виробник соків SVZ торік тут підрозділ по закупівлі ягід.

Смакові вподобання європейців різняться залежно від країни. Малини, ожини, смородини найбільше в Україні закуповує Польща. Журавлину, чорницю і лохину поглинають Нідерланди, Великобританія.

У минулому році Польща закупила 8,5 тис. т зазначених ягід, Нідерланди – 719 т.

Учасники ринку відзначають, що європейські покупці дуже вимогливі до якості. Разом з тим, все більш вимогливим стає і український покупець. Це грає на руку промисловим виробникам – найчастіше їхня продукція за якістю вища тієї, яка вирощується підсобними господарствами населення.

До речі, за останні 4 роки експорт замороженої полуниці з України зріс у 4 рази, журавлини – у 7 разів, а свіжої малини – з 3,4 т у 2014 році до нинішніх 1 тис. т.