55712 P0hnz0 790 696x428

Насіння технічних конопель дозволяє фермеру заробити 100% рентабельності, а на листі, на суцвіттях можна збільшити прибутки у 3-5 разів. Такими розрахунками на Agravery поділився Олександр Ігнатюк, голова асоціації «Технічні коноплі» та провідний консультант Hemp Bio Group, української компанії, що спеціалізується на переробці рослинних волокон.

Ігнатюк розповідає, що насіння технічних конопель використовується у food-індустрії, косметології, зообізнесі. Волокна переважно йдуть на паперово-целюлозне виробництво. А в ЄС пил від первинної переробки стебла навіть додають у дорожнє покриття, аби зробити його довговічнішим.

В Україні поки що конопель вирощують небагато, десь на рівні 3500 га. Посіви фрагментарні, розташовані у Житомирській, Полтавській, Сумській, Київській та Харківській областях. При цьому вони не відрізняються значною площею і складають від декількох соток до 800 га.

Переробних потужностей теж небагато – два старих заводи на Сумщині та один у Житомирській області, який знаходиться у процесі переобладнання.

Побудувати новий завод обійдеться від $1 млн до $10 млн, залежно від масштабу виробництва. Тож інвестувати такі кошти українські аграрії не поспішають. Натомість виробники конопель можуть використовувати мобільні пересувні агрегати, які перероблятимуть врожай прямо в полі, радить Ігнатюк.

Він зазначає, що таке обладнання придбано Hemp Bio Group. І поки воно їде до України на продукцію переробки вже отримали запит від китайської компанії. Тобто ринок збуту готовий.

Раніше повідомлялося, що виробництво олії з насіння конопель може приносити 127% рентабельності.